Mistrzostwa Polski w karate za nami

Utwórz: 06/17/2019 - 14:40

Mistrzostwa Polski w karate za nami

15 czerwca w naszym obiekcie odbyły się Mistrzostwa Polski w karate. Karate jest dyscypliną, która zadebiutuje na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich. 

Zawody były bardzo udane dla bydgoskich karateków. Przedstawiciele klubów Bushido i Yamabushi zakończyli mistrzostwa z dorobkiem 5 medali - 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Złoty medal przypadł w udziale Bartoszowi Kleniewskiego w kategorii do 60 kg w kumite.Drugi złoty medal przypadł drużynie kumite w składzie : Mateusz Ciesielski, Maciej Dolata, Mariusz Migdalski i Adam Woroniecki. 

Srebrne medale i tytuł wicemistrzów Polski wywalczyli Mariusz Migdalski w kategorii powyżej 84 kg i Albert Ciesielski w wadze do 67 kg. Dorobek bydgoskich karateków wzbogacił jeszcze Maciej Dolata, który wywalczył brązowy medal w kategorii do 84 kg. 

Przypomnijmy, że karate WKF jest dyscypliną, która zadebiutuje w przyszłym roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zawody w Świeciu zostały zorganizowane przez Polska Unię Karate, Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Stowarzyszenie Sportowe "Yamabushi".