Hit w ŚALK !

Utwórz: 05/29/2020 - 16:38
Hit w ŚALK !
Wszechstronność Materka czy siła i przewaga pod koszem Dolnego ?
Już w 3 kolejce ŚALK dojdzie do pojedynku teoretycznie najsilniejszych zespołów - Corex TK Bud oraz Gentelmen Team. W obu ekipach można wskazać liderów swoich teamów. Postanowiliśmy po krótce zrobić porównanie graczy, od których zależy chyba najwięcej.
 
Piotr Materek wraz z kolegami stworzyli nowy zespół. Z wszystkimi zna się już z rywalizacji z przeszłości, z niektórymi grywał już w jednym zespole (Kitkiewicz, Sikorski, Młynarz i Balewski - Lucky Team). W ekipie Gentelmenów ciężko wskazać jednoznacznie lidera, jednak wg nas to właśnie "Mater" jest jak do tej pory ich liderem. Średnie 22 punktów oraz 10,5 zbiórki na mecz śmiało to udowadniają. Co też ważne w każdej chwili grozi celnym rzutem za 3 punkty. Piotr w razie konieczności rozgrywa również akcje Gentelmenów.
W Corexie z kolei niekwestionowanym liderem jest z pewnością Przemysław Dolny. Gracz, który całą dotychczasową przygodę z ŚALK spędził w drużynie Corleone Team, postanowił zagrać z innymi koszykarzami. Jak do tej pory żaden zespół nie potrafił znaleźć skutecznej recepty na jego manewry podkoszowe. W wielu akcjach byliśmy nawet świadkami efektownych wsadów do kosza. Po pierwszym weekendzie przy jego nazwisku widnieją takie statystyki - 25.5 pkt na mecz oraz 13 zbiórek na spotkanie. Co ciekawe, przy okazałym wzroście Przemek nie zanotował jeszcze żadnego bloku.
Jak to często bywa w "spotkaniach na szczycie" najważniejsze role odgrywają inni gracze. Kto wg Was przyczyni się najbardziej do ostatecznej wiktorii ? Czy wybrani przez nas liderzy "pociągną wózek" ? Czy będziemy świadkami wyrównanej partii ?