Coraz więcej osób chce pomóc „Sulemu”

Utwórz: 11/23/2018 - 08:22
StalexLiga włączą się w pomoc choremu Damianowi Sulowskiemu.
Już w najbliższą niedzielę na Hali Sportowej o godzinie 17.00 na przeciwko siebie staną przyjaciele Damiana z boiska kontra sponsorzy świeckiego futbolu. Serdecznie zapraszamy !
Mecz charytatywny dla Damiana Sulowskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę zyskuje coraz większy rozgłos. Organizatorzy zapowiadają licytacje cennych pamiątek, a do akcji włączył się nawet Burmistrz Świecia. 
Co chwilę napływają nowe informacje w sprawie tego wydarzenia, w które zaangażowało się wiele osób zarówno ze środowiska sportowego, jak i z ramienia samorządu. Chętnych do wzięcia udziału w samym meczu jest już podobno ponad czterdzieści osób, więc najprawdopodobniej drużyny podzielą się na kilka mniejszych zespołów. Podczas imprezy będzie można natomiast wylicytować wiele cennych pamiątek, gadżetów i voucherów z których dochód zostanie przekazany na kosztowne leczenie Damiana Sulowskiego.
Do akcji włączył się nawet Krzysztof Kułakowski, Burmistrz Świecia, który ufundował voucher na „Pierwszy obiad z Burmistrzem”. Osoba, która zaoferuje największą kwotę będzie miała okazję do rozmowy z nowym Burmistrzem na różne tematy przy okazji wspólnego lunchu. Termin i miejsce będą oczywiście do ustalenia. 
Na ciekawą inicjatywę wpadł również brat Krzysztofa Kułakowskiego, Paweł. 
- Szkoła Nauki Pływania Olimpia, którą reprezentuję ufundowała voucher na semestr nauki pływania dla dziecka. Niezależnie od stopnia zaawansowania, może być to skierowane zarówno dla dziecka, które dopiero rozpoczyna naukę, jak i tego, które zechce udoskonalać technikę. Voucher obejmuje 18 lekcji, począwszy od ferii zimowych aż do czerwca, a koszt takiego pakietu to 550 złotych – mówi Paweł Kułakowski. 
Z wodnych niespodzianek, karnet o równowartości 100 złotych funduje również Park Wodny w Świeciu. 
Kolekcjonerzy sportowych pamiątek będą mogli również licytować koszulki. Jedną z nich będzie przesłana przez reprezentanta Polski w piłce nożnej Jacka Góralskiego prosto z ostatniego meczu w Portugalii z podpisami naszych kadrowiczów. Do wylicytowania będzie również koszulka naszego reprezentanta w piłce ręcznej, zwycięzcy Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostwa Świata, Pawła Paczkowskiego. Koszulka jest na razie bez podpisu, ale podobno Paweł Paczkowski zaoferował, że jak tylko przyjedzie do Świecia to spotka się z jej nabywcą i osobiście złoży na niej autograf! 
Chętnych do pomocy Damianowi Sulowskiemu przybywa z każdym dniem, więc niewykluczone, że lista gadżetów i pamiątek przeznaczonych na licytację do niedzieli znacznie się powiększy. Swój przyjazd zapowiedziały osoby ze środowiska piłkarskiego z całej Polski. Zapowiada się więc duże wydarzenie, a dla kibiców i przyjaciół „Sulego” doskonała okazja do wsparcia człowieka, który blisko połowę życia spędził, broniąc barw ukochanego klubu.